T-SHIRTY

Każda szafa go zna


Chłopak i dziewczyna, młodzi i starsi, elegancik i luzak. W swojej szafie ma go każdy, bez względu na wszystko, bo jest jedną z najbardziej uniwersalnych części garderoby na całym świecie. Tak, dobrze zgadujesz, to T-shirt, czyli bluzka z krótkim rękawem. Dosłownie jego nazwę tłumaczy się z języka angielskiego jako “koszula w...

Każda szafa go zna


Chłopak i dziewczyna, młodzi i starsi, elegancik i luzak. W swojej szafie ma go każdy, bez względu na wszystko, bo jest jedną z najbardziej uniwersalnych części garderoby na całym świecie. Tak, dobrze zgadujesz, to T-shirt, czyli bluzka z krótkim rękawem. Dosłownie jego nazwę tłumaczy się z języka angielskiego jako “koszula w kształcie litery T”, a jego historia bierze swój początek w wieku dziewiętnastym. Początkowo noszony był tylko przez mężczyzn jako część ich bielizny.

T-shirt jaki znamy dzisiaj ukształtował się ostatecznie w 1938 roku, a już dziesięć lat później na znane koszulki zaczęły wchodzić różnej maści nadruki - od sloganów ideologicznych po wyborcze nawoływania. Raz zatrzymanej maszyny już nie dało się spowolnić - T-shirty zaczęły zapełniać się szalonymi, kolorowymi wzorami, fantazyjnymi abstrakcjami, kreatywnymi napisami i emblematami popularnych zespołów muzycznych. W ofercie naszego sklepu nie mogło zabraknąć kultowej koszulki z krótkimi rękawami, a o doskonałą jakość jej wykonania zadbała marka Zombie Dash.

Więcej